Jeśli jeszcze nie macie jeszcze planów na majówkę, z pewnością ucieszy Was ta wiadomość: w tym roku w maju można cieszyć się aż dwoma długimi weekendami! Gdzie warto wtedy wyjechać, aby świetnie się bawić, wypocząć i jednocześnie nie przepłacić za podróż? O najlepszych kierunkach opowiada ekspert FRU.PL.

Boże Ciało za granicą

Drugim długim weekendem w maju możemy cieszyć się dzięki wypadającemu pod koniec miesiąca świętu Bożego Ciała, które w tym roku pokrywa się z Dniem Matki. Ci, którzy zdecydują się na urlop w piątek, będą mogli odpoczywać aż przez cztery dni! To świetna alternatywa dla podroży na początku maja. Jak mówi Maciej Knopa z FRU.PL, dzięki temu można sporo zaoszczędzić:

– Maj to początek wakacyjnego sezonu w turystyce. Ceny zaczynają rosnąć, również w przypadku biletów lotniczych, jednak najdrożej jest podczas pierwszego wolnego weekendu, na początku maja. Szczególnie teraz, kiedy pozostało już tylko nieco ponad dwa tygodnie. Z drugiej strony, kto nie marzy o zagranicznej majówce! Dlatego właśnie warto wybrać drugi weekend, od 26 do 29 maja. Zarówno bilety lotnicze, jak i zakwaterowanie w hotelu jest wówczas nawet o kilkadziesiąt procent tańsze!

Miejski weekend

Wśród najpopularniejszych kierunków na tegoroczną majówką królują oczywiście miasta. Polacy coraz chętniej wypoczywają w zagranicznych metropoliach.

– City Break, czyli krótki urlop w mieście, to coraz popularniejszy sposób spędzania urlopu. Z jednej strony dla Polaków kuszące są koszty, bo taki wyjazd może kosztować nawet niecałe 500 zł włącznie z przelotem i zakwaterowaniem, z drugiej – mnogość atrakcji. Do najpopularniejszych kierunków należą Londyn, Paryż, Rzym i Mediolan – podsumowuje przedstawiciel FRU.PL.

W tej chwili bilety lotnicze do tych miejsc można upolować już od 143 złotych, i to za podróż w dwie strony! To znacznie mniej niż w przypadku długiego weekendu zaczynającego się na początku maja. Jeżeli chcecie dodatkowo ograniczyć koszty związane z wypadem, Maciej Knopa z FRU.PL podpowiada, jak to zrobić:

– Przede wszystkim, warto sprawdzić ceny lotów w elastycznych datach, na przykład dzień przed lub po planowanym wstępnie wylotem. Na FRU.PL dzięki kalendarzom cenowym możecie w prosty sposób porównać ceny na przestrzeni miesiąca. Czasami dzięki temu można upolować bilet nawet za połowę ceny, a przecież przesunięcie urlopu o jeden dzień to nie problem. Dobrze jest także sprawdzić, czy dzięki wybraniu podróży powrotnej w poniedziałek rano zamiast w niedzielny wieczór również nie będzie znacznie taniej.

Długi weekend – wstęp do wakacji

Cztery wolne dni to świetna okazja, aby nie tracić zbyt wiele urlopu i już teraz pozwolić sobie na wakacje. Świetnym kierunkiem na taki wypad będą europejskie wyspy. Nawet 5-7-dniowa podróż pozwoli wejść w prawdziwie letni nastrój, a dzięki temu, że to dopiero początek sezonu, można spodziewać się jeszcze względnie pustych plaż, bez tłumu turystów. W tym roku wyspiarskim hitem okazuje się Malta. Ta coraz popularniejsza wśród podróżników wyspa kusi nie tylko plażami i wspaniałą pogodą. O Malcie mówi się, że to „muzeum na świeżym powietrzu” – stolica kraju, Valetta może poszczycić się największym nagromadzeniem zabytków na metr kwadratowy. I to nie byle jakich zabytków – lata panowania joannitów zaowocowały pałacami i kościołami ociekającymi bogactwem oraz wieloma tajemnicami, które spędzają sen z powiek miłośnikom teorii spiskowych. Podczas wizyty na Malcie warto odwiedzić także pobliską wysepkę Gozo i Błękitną Lagunę – miejsce, gdzie woda jest podobnież najintensywniej lazurowa w całej Europie!

– Malta kusi podróżników także cenami. Lot na długi weekend majowy można upolować w tej chwili już za niespełna 500 zł, a jeżeli zdecydujecie się przedłużyć pobyt o dzień lub dwa, można spodziewać się cen niższych o kolejne 200 złotych! – dodaje Maciej Knopa.

Wśród innych wysp, które zdecydowanie warto odwiedzić, ekspert wymienia także Majorkę, Sycylię oraz Teneryfę: – Podróż na wyspę to świetny pomysł dla tych, którzy mają ograniczony budżet na swoje majowe wakacje. Dzięki Smart Connection, czyli lotom łączonym, z przesiadką, teraz takie połączenia są tańsze nawet o 90%. A formuła tych połączeń została zoptymalizowana w taki sposób, by podróżnicy mogli w prosty sposób ułożyć sobie wypad „multi-city” – w jednej podróży zwiedzić też na przykład Londyn czy Rzym – dodaje przedstawiciel FRU.PL.

Pomysły na Dzień Matki

Tegoroczne święto Bożego Ciała wypada dokładnie w Dzień Mamy. Zagraniczny wypad będzie z pewnością świetną niespodzianką – albo idealną okazją do wspólnej podróży. Wśród kierunków, które cieszą się największym zainteresowaniem w związku z Dniem Matki, Maciej Knopa wymienia Wenecję, Rzym z Watykanem oraz Barcelonę.

– Coraz częściej zamiast kwiatów i upominków na różne okazje, decydujemy się na niebanalny prezent – podróż! – mówi Maciej Knopa – Sporym zainteresowaniem w kontekście Dnia Mamy i Dnia Ojca cieszą się City Breaki – pakiety łączące przelot i hotel. To wygodny sposób podróżowania, nawet dla seniorów. A ceny są naprawdę kuszące – wypad do Rzymu w trakcie majówki to wydatek nawet nieco ponad 800 zł – podsumowuje ekspert FRU.PL.

Paryż, Molin Rouge
Paryż, Molin Rouge
Włochy, Rzym, Koloseum
Włochy, Rzym, Koloseum

FRU.PL to dynamicznie rozwijający się serwis rezerwacji lotów, umożliwiający zakup biletów lotniczych oraz innych usług dla podróżnych. W swojej ofercie serwis proponuje nowoczesne narzędzia do wyszukiwania najdogodniejszych i najtańszych połączeń lotniczych, możliwość rezerwacji biletów ponad 600 tradycyjnych przewoźników, a także tzw. tanich linii lotniczych z całego świata.