Już nie musisz obawiać się bankructwa biura podróży. Planując wakacje, bierzemy pod uwagę nie tylko atrakcyjność danego miejsca, standard zakwaterowania oraz cenę wycieczki, lecz także bezpieczeństwo – z tego powodu w 2016 r. np. Tunezja i Egipt zapewne będą cieszyć się mniejszą popularnością. Eksperci zaznaczają, by mieć wzgląd na coś jeszcze.

Chodzi o sytuację finansową biura podróży. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów, aż 458 touroperatorów jest zadłużonych. Niestety, choć trwają prace nad utworzeniem Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, który chroniłby interesy klientów w razie bankructwa biura podróży, to nadal on nie powstał.

Już nie musisz obawiać się bankructwa biura podróży

Co do ofert, „warto wybierać te z ubezpieczeniem Wakacje 100%, które dodajemy za darmo do każdej rezerwacji. Chroni ono klienta przed utratą pieniędzy i umożliwia zmianę rezerwacji wyjazdu w przypadku bankructwa touroperatora” – mówi serwisowi infoWire.pl Jarosław Kałucki, rzecznik prasowy Travelplanet.pl.

A gdzie w tym roku będą urlopować Polacy? Niekwestionowaną królową będzie Grecja. Na brak popularności nie powinny narzekać też Włochy, Hiszpania – nie tylko ta kontynentalna, lecz także Wyspy KanaryjskieTurcja i Bułgaria. Jak stwierdza rozmówca: „Jeśli sytuacja w basenie Morza Śródziemnego będzie stabilna – a jeździ tam z biurami podróży 80% polskich turystów – to w tym roku ceny wycieczek raczej nie wzrosną więcej niż o kilkanaście złotych”.

Polacy na wakacje wybierają Grecję

Jarosław Kałucki – rzecznik prasowy Travelplanet.pl; o rezerwowaniu przez Polaków wycieczek turystycznych, ich cenach, ubezpieczeniu Wakacje 100%, tym, które kraje będą cieszyć się latem 2016 r. największym zainteresowaniem Polaków oraz czy przy wyborze wycieczki turyści kierują się względami bezpieczeństwa.