Lenovo™ przesuwa granice przenośności w swoich najnowszych laptopach i tabletach YOGA™
Lenovo™ przesuwa granice przenośności w swoich najnowszych laptopach i tabletach YOGA™

Firma Lenovo ogłosiła rozszerzenie swojej wszechstronnej rodziny YOGA o nowy konwertowalny laptop YOGA 910 i tablet YOGA TAB3 Plus Android. Zaprojektowała swoje najnowsze produkty w oparciu o szerokie badania potrzeb i opinii użytkowników.

Dlatego właśnie w każdej nowej odsłonie rodziny YOGA jest ona uzupełniana o nowe technologie, jak choćby czytnik linii papilarnych w laptopie YOGA 910, który upraszcza logowanie się do komputera.

YOGA 910 jest najsmuklejszym na świecie konwertowalnym komputerem

Ultrasmukły konwertowalny laptop o grubości zaledwie 14,3mm jest również jednym z najmocniejszych na rynku konwertowalnych komputerów, wyposażonym w wydajne procesory, w tym najnowszy procesor 7.Generacji Intel® Core™ i7. Dla wielu użytkowników laptopa YOGA konwertowalny komputer stał się ich podstawowym narzędziem pracy i rozrywki. Dlatego też zmodernizowano go, wprowadzając w modelu YOGA 910 opcję wyboru wersji z nowym ekranem 4K lub Full HD.

Wyświetlacz urządzenia jest praktycznie bezramkowy (rant 5mm) i oferuje o ponad 10 procent większą powierzchnię ekranu, zwiększoną o 14 procent gęstość pikseli w porównaniu do poprzedniego modelu, czego efektem jest jeszcze bardziej czytelny i wyraźniejszy obraz wraz ze 100-procentowym pokryciem gamy kolorów sRGB, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się szerokim spektrum barw przy oglądaniu zdjęć i filmów.

Za jakość dźwięku w laptopie YOGA 910 odpowiada system Dolby Audio™ Premium. Dysponując baterią o czasie pracy do 15,5 godziny, użytkownicy mogą pracować lub oglądać filmy nie martwiąc się o wyczerpanie baterii.

Użytkownicy oczekują coraz wygodniejszych opcji uwierzytelniania, dlatego też firma Lenovo wyposażyła laptopa YOGA 910 w nowoczesny czytnik linii papilarnych, aby wzbogacić komputer w rozwiązanie sprawdzone i polecane dla urządzeń mobilnych, a także znacząco poprawiające bezpieczeństwo. Za jednym dotknięciem palca użytkownicy mogą szybko zalogować się do swojego komputera poprzez aplikację Windows Hello™ bez konieczności wpisywania długich haseł.

Laptop Lenovo YOGA 910
Laptop Lenovo YOGA 910

Program Lenovo App Explorer zainstalowany na laptopie YOGA 910 umożliwia użytkownikom także personalizowanie swojego komputera z wykorzystaniem preferowanych przez siebie aplikacji, jak Skype, Facebook czy Netflix.

Użytkownicy noszą ze sobą komputery przez cały dzień, specjalnie dla nich wprowadzono dodatkowo nową, całkowicie metalową obudowę typu unibody – w kolorach champagne gold, platinum silver and gunmetal – przydając jej luksusowego wyglądu w każdym otoczeniu.

Zachowano charakterystyczny zawias YOGA inspirowany bransoletą od zegarka oraz funkcjonalne sposoby użytkowania – umożliwiające pisanie w sposobie laptopa, prowadzenie prezentacji w sposobie podstawki, oglądanie filmów w sposobie namiotu lub przeglądanie internetu w sposobie tabletu. Zawias bransoletkowy umożliwia teraz jeszcze płynniejszą i bardziej precyzyjną zmianę sposobów korzystania.

W połączeniu ze zgrabną myszką YOGA (sprzedawaną oddzielnie), która może również pełnić rolę pilota, YOGA 910 jest konwertowalnym laptopem o najwyższej klasie wydajności, mobilności i wszechstronności, w cienkiej i stylowej obudowie z ekranem 13,9 cala.

YOGA TAB3 Plus zastąpi Ci telewizor – gdziekolwiek jesteś!

Celem najnowszego rozwiązania wprowadzanego w serii YOGA TAB3 jest zapewnienie użytkownikom tego tabletu pełnych wrażeń kinowych we wszystkich kategoriach cenowych. Biorąc pod uwagę to, iż wielu użytkowników ogląda niemalże maratońskie sesje ulubionych seriali telewizyjnych i filmów na swoich tabletach wszędzie tam, gdzie właśnie przebywają, oczywistą stała się potrzeba stworzenia urządzenia oferującego wysoką jakość dźwięku i obrazu, pełną elastyczność w różnych warunkach oraz trwałą baterię.

Tablet Lenovo YOGA TAB3 Plus
Tablet Lenovo YOGA TAB3 Plus

Tablet YOGA TAB3 Plus jest wyposażony w ekran 2K o średnicy 10,1 cala z systemem Technicolor™ Color Enhance, trójwymiarowy system audio Dolby Atmos® z czterema przednimi głośnikami JBL oraz cztery różne sposoby oglądania. Dzięki aplikacji Lenovo Media Cast, użytkownicy mogą również streamować materiały audio (przez Bluetooth®) i wideo (przez Miracast®) na tablet YOGA TAB3 Plus z innego urządzenia, a wykorzystując najwyższej jakości ekran i głośniki korzystać z nich wspólnie z przyjaciółmi i rodziną w dowolnym miejscu.

YOGA TAB3 Plus kontynuuje charakteryzującą tę serię ideę pełnej elastyczności, oferując cztery sposoby korzystania, zapewniające użytkownikowi możliwość oglądania wyświetlanych materiałów w różnych wariantach ustawienia tabletu: w pozycji stojącej, odchylonej, trzymanej w ręku lub zawieszonej.

YOGA TAB3 Plus jest wyposażony w baterię o pojemności 9300 mAh z funkcją inteligentnego zarządzania energią zapewniającą pracę urządzenia przez ponad 18 godzin3 oraz w szybką ładowarkę 24W.

– Przechodzimy z rynku PC, który oferuje jeden rozmiar dla wszystkich do rynku oferującego wiele rozmiarów i fasonów. Konsumenci chcą mieć możliwość wyboru formy, która najlepiej zaspokaja potrzeby wynikające z ich stylu życia, a nie dostosowywać swój styl życia do nowej technologii – powiedział Johnson Jia, starszy wiceprezes PC & Smart Device Business Group firmy Lenovo. – Gama produktów YOGA będzie nadal stymulować innowacje PC. Jednak nie możemy sobie przypisać wszystkich zasług – dziękujemy naszym klientom za ciągle przekazywane przez nich opinie. Produkty, które tutaj prezentujemy, powstały ze względu na naszych klientów i mamy nadzieję, że nowy laptop YOGA 910 spełni ich oczekiwania.

Laptop Lenovo YOGA 910

Tablet YOGA TAB3 Plus

Informacje o wszystkich produktach Lenovo można uzyskać w witrynie www.lenovo.com.
Laptop YOGA 910 będzie dostępny w cenie od 1499 EUR z podatkiem VAT od października 2016 r.
Tablet YOGA TAB3 Plus będzie dostępny od 299 EUR z podatkiem VAT od listopada 2016 r.