14 stycznia 2016 r., podczas światowych targów motorsportu Autosport International Racing Car Show w Birmingham, odbyła się długo oczekiwana premiera pierwszego w historii polskiego samochodu wyścigowego klasy GT: Arrinera Hussarya GT.

– Ten samochód wybiega w przyszłość. Jest piękny, ma w sobie taką agresję zadziorność, ale mimo wszystko jest opływowy i elegancki. To będzie dobra, bojowa, wyścigowa broń – powiedzieli o Arrinerze Hussaryi GT polscy kierowcy wyścigowi Gosia Rdest i Maciej Dreszer.

Arrinera Hussarya to supersamochód konstruowany przez polską firmę Arrinera Automotive. Nazwa Hussarya odnosi się do siedemnastowiecznej polskiej kawalerii.

Pojazd charakteryzuje nadwozie o dynamicznych liniach. Przód samochodu poprowadzono bardzo nisko (przy ziemi). Dwa duże wloty powietrza sprawiają wrażenie dynamicznego chłodzenia hamulców. Pojazd wyposażony zostanie w 20-calowe koła wykonane z metali stopów lekkich, na których założone zostaną opony 245/30 R20 z przodu oraz 325/25 R20 z tyłu.

Kierowcy wyścigowi o polskim supersamochodzie: „Arrinera Hussarya GT wybiega w przyszłość”


Warning: A non-numeric value encountered in /home/annasara/domains/funkytown.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353