Magazyn FunkyTown – kultura i lifestyle

FunkyTown to internetowy magazyn lifestyle o bogatej i zróżnicowanej treści, przewodnik po najświeższych trendach i nowatorskich ideach. Jest nowoczesną odpowiedzią na potrzeby tych, którzy poszukują wartościowych treści, rzetelnych informacji, niekonwencjonalnych pomysłów, praktycznych porad.

Ogromny nacisk kładziemy na kulturę. Informujemy o wydarzeniach odbywających się w Polsce oraz za granicą. Magazyn FunkyTown to codzienna dawka najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata: sztuk wizualnych, architektury, designu, muzyki, fotografii, filmu, teatru, literatury, historii, tańca.

FunkyTown – promujemy kulturę i zdrowy styl życia

Dzielimy się swoimi pomysłami na zdrowe odżywianie, efektywne sprzątanie, uprawianie sportu, ciekawe podróże, udane zakupy. Każdego dnia wyszukujemy nietuzinkowe sposoby na to, jak żyć w zgodzie z własnym wewnętrznym kodem. Naświetlamy interesujące historie, by każdego dnia móc dostrzec coś nowego. Ciekawi nowinek technologicznych i zmyślnych rozwiązań, które przydadzą się w domu i w życiu zawodowym, testujemy rozmaite produkty, urządzenia i sprzęty – ułatwiając tym samym decyzje zakupowe i zapoznanie się z ich funkcjonalnością. Interesują nas piękne i funkcjonalne przestrzenie, przedmioty, meble i urządzenia. Piszemy o nich z radością, dzieląc się prawdziwym apetytem na to, co oryginalne i frapujące. Nic niemówiące parametry odstawiamy na bok, dzieląc się wrażeniami, odczuciami i obserwacją. Wierzymy, że nic nie zastąpi szczerej i popartej rzeczywistym doświadczeniem praktyki.

Cenimy dojrzałość, ale serwis jest kierowany do kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Osób, które są ciekawe otaczającego świata, chcą być na bieżąco i śledzić rozmaite nurty.

FunkyTown jest otwarty na ludzi, którzy z pasją podchodzą do sztuki, muzyki czy designu – nie tylko jako odbiorcy – ale również jako Twórcy. Intrygują nas niezwykłe osobowości, których życie, twórczość, pomysłowość, inicjatywa i odwaga przyciągają jak magnes, a koncepty na życie pobudzają do zmian.

Dlaczego FunkyTown?

Nie trudno tu skojarzenia ze znanym przebojem „Funkytown” z 1979 roku zespołu Lipps Inc., który przez wiele tygodni święcił tryumfy na listach przebojów w wielu krajach na całym świecie.

„Gotta make a move to a town that’s right for me
Town to keep me movin’ keep me groovin’ with some energy.”

Poprzez Funk nawiązujemy do stylistyki lat 60-tych, 70-tych i 90-tych ubiegłego wieku, która dziś jak bumerang powraca zarówno w twórczości kulturalnej i artystycznej, jak i architekturze, designie, modzie czy filmie. Sporo miejsca poświęcimy na łamach magazynu kulturze i twórcom tamtego okresu oraz tym, którzy z tego stylu czerpią dziś inspiracje. Nie pozwolimy zapomnieć o artystach i ludziach, których nie zobaczycie na okładkach kolorowych pism czy na plotkarskich portalach.

Nie można przy tej okazji nie wspomnieć o wielkim artyście, jakim niewątpliwie był James Brown – król muzyki soul i ojciec stylu funk. To właśnie jego emocjonujące i ekstatyczne sceniczne emploi sprawiło, że termin FUNKY tłumaczony jest dziś również jako wystrzałowy, szalony, żwawy, zwariowany, nowoczesny, niekonwencjonalny, odjechany, gadżeciarski, ekscentryczny… Ale funk to przede wszystkim mocny beat i energetyczny styl, optymizm i luz, więc w funkowym mieście czujcie się jak u siebie. Sprawdźcie co mamy dla Was dobrego, czym Was poruszymy i poczujcie dobrą energię.

Get down, get funky, get loose!

Dlatego FunkyTown!