Baśnie australijskie. Łysy Pingwin, Galeria Uległa oraz artystka – Michalina Czurakowska – mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy, która przeniesie Was w krainę baśni (australijskich).

„Moje malarstwo to artystyczna adaptacji magii na rzeczywistość, którą lubię nazywać „nierzeczywistością”. Obok czarodziejskich prac malarskich zajmuję się także projektami graficznymi i tworzeniem plakatów. Dziękuję i zapraszam do mojego świata.” – opowiada Michalina Czurakowska

Magazyn FunkyTown objął swoim patronatem wystawę artystki.

Michalina Czurakowska – absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki Dyplom artystki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otrzymał ocenę celującą z wyróżnieniem. Prace dyplomowe inspirowane podróżą do Australii zostały zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsze Dyplomy 2014” w Gdańsku.

Wystawę można oglądać w Galerii Łysy Pingwin na warszawskiej Pradze od 5 do 19 kwietnia 2016 roku.

Więcej o Michalinie na jej stronie internetowej www.michalinaczurakowska.com, na której można obejrzeć więcej prac artystki.

Jeśli jesteście ciekawi twórczości Michaliny, warto obejrzeć krótki film z wystawy dyplomowej, który prezentujemy poniżej.

Michalina Czurakowska – Baśnie australijskie
Galeria Łysego Pingwina

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 5 kwietnia 2016 r.
Start: 19:00
Miejsce: Łysy Pingwin, ul. Ząbkowska 11, Warszawa

Baśnie australijskie / Michalina Czurakowska / Galeria Łysy Pingwin
Baśnie australijskie / Michalina Czurakowska / Galeria Łysy Pingwin

Michalina Czurakowska – Wystawa dyplomowa

Wystawa dyplomowa obrazów Michaliny Czurakowskiej w ASP Warszawa. Zdjęcia Tadeusz Słabczyński, Globograf