Oto kolejny teledysk, którym KOLOROFONIA promuje swój wydany w lipcu ubiegłego roku debiutancki album „PODZIEMNY KANAŁ, CO PROWADZI NA WOLNOŚĆ”.

Klip ten powstał w odpowiedzi na wyjątkowo przychylny odzew, zarówno ze strony słuchaczy, jak i rozgłośni radiowych, do których trafił ten utwór, a jego pojawienie się na kilku listach przebojów oraz sukcesywny awans uwieńczony pierwszym miejscem tylko przyśpieszyły decyzję o konieczności jego powstania.

Ma on również za zadanie otworzyć drzwi do tych radiostacji, które dotąd uzależniały umieszczenie go w swej rotacji od pojawienia się ilustrującego go klipu.

Produkcja ta, podobnie jak i poprzednia powstała jako efekt przyjacielskiej przysługi, uruchamiając przy okazji lawinę niebywale pozytywnych zdarzeń, które w rezultacie doprowadziły do tak zaskakującego efektu końcowego. Począwszy od organizacji planu, przez oświetlenie, po zdjęcia i montaż, wszystko to udało się zrealizować…  ZA JEDEN UŚMIECH!

KOLOROFONIA to projekt, który zainicjował Michał Kisielewski, w środowisku muzycznym bliżej znany pod pseudonimem KOLO. Z muzyką rap związany jest od początków jej pojawienia się w Polsce, a swój pierwszy zespół hip-hopowy założył wraz z przyjaciółmi jeszcze w 1995 roku. Koncertował z nim m.in. przed debiutującym wówczas Wzgórzem Ya-Pa-3.

KOLOROFONIA - UŚMIECH
KOLOROFONIA – UŚMIECH

KOLOROFONIA ma misję szerzenia dobra i wspierania potrzebujących poprzez regularny udział w akcjach dobroczynnych i koncertach charytatywnych, a także przeznaczając na aukcje i licytacje to, co ma najcenniejszego w swym dorobku, czyli swą debiutancką płytę. Lwia część ostatniego nakładu rozchodzi się w tej właśnie formie. Coraz częściej też przy tej okazji dzieli scenę z artystami dużego formatu, jak ŁĄKI ŁAN, SIDNEY POLAK, ARKA NOEGO, LUXTORPEDA, czy KULT.

Warto również wspomnieć, że reportaż o organizowanych przez nią corocznie happeningach kulturalnych pod nazwą WOLNY RYNEK kilkukrotnie wyemitowało Polskie Radio Trójka, a w późniejszym okresie również Jedynka. Za sprawą redaktora Michała Olszańskiego natomiast utwór UŚMIECH pojawił się w porannym paśmie, w audycji „Zapraszamy do Trójki”.

KOLOROFONIA – UŚMIECH

Muzyka: Albert „TONTON AL” Toruński / Słowa: Michał „KOLO” Kisielewski
Obraz: Leszek Górnicki / www.muvis.pl