Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?

0
50

W 1973 roku George Lucas nabazgrał w swoim notatniku pierwsze zdania o walce galaktycznego Imperium z rebeliantami. Cztery dekady i 37 miliardów dolarów później gadżetów związanych z uniwersum Gwiezdnych wojen było więcej niż mieszkańców ziemi, a wiara rycerzy Jedi stała się oficjalnie uznawaną religią.

• Na czym polega fenomen „Gwiezdnych wojen”?
• Jak dzieło George’a Lucasa wyrwało się z ram kina, stając się jedną z najbardziej wpływowych marek na świecie?
• Dlaczego walka galaktycznego Imperium z rebeliantami niezmiennie fascynuje ludzi od niemal czterdziestu lat?
• Jak „Gwiezdne wojny” przyciągnęły i zainspirowały miliony?
• Czy w przyszłości nadal będą rozpalać wyobraźnię i generować krociowe zyski?

Chris Taylor szuka odpowiedzi na te pytania, snując barwną, wciągającą opowieść. Nikt nie opisał kompletnej historii fenomenu „Gwiezdnych Wojen”. Aż do dziś.

Książka Taylora to Biblia dla wszystkich fanów „Gwiezdnych wojen”!

Dzieło Lucasa wyrwało się z ram kina. Dziś jest jedną z najbardziej lukratywnych i wpływowych marek. Kompletna historia fenomenu Gwiezdnych wojen nie została jednak nigdy opowiedziana. Aż do dziś. Trzymasz ją w ręku.

Chris Taylor – dziennikarz tygodnika „Time” i redaktor portalu „Mashable” – podąża śladami gwiezdnej sagi: od jej trudnych narodzin, poprzez burzliwe losy marki, aż po kontrowersje wokół najnowszego filmu. Dociera do ludzi, którzy pomogli przekuć pomysł Lucasa w legendę. Spotyka fanów i ludzi od marketingu, dla których Gwiezdne wojny stały się sposobem na życie. Stacza walki ze współczesnymi rycerzami Jedi i majsterkuje z konstruktorami droidów.

Taylor szuka odpowiedzi na pytanie, jak Gwiezdne wojny przyciągnęły i zainspirowały miliony i dlaczego będą rozpalać naszą wyobraźnię i zarabiać gigantyczne pieniądze przez kolejne pokolenia.

„Nie sposób wyobrazić sobie fana Gwiezdnych wojen, który nie pokocha tej książki…” — Booklist
„Niezwykle zabawna opowieść. Taylor śledzi fenomen Gwiezdnych wojen od narodzin pomysłu do szczytu popularności i mówi nam: »Spójrz tylko, jakie to ogromne!«” — Simon Pegg, aktor i fan GW

MOC SILNA W CHRISIE TAYLORZE I W KSIĄŻCE TEJ JEST!

BIBLIA DLA FANÓW GWIEZDNYCH WOJEN
MOC SILNA W CHRISIE TAYLORZE I W KSIĄŻCE TEJ JEST!

Chris Taylor

Gwiezdne wojny. Jak podbiły wszechświat?

Tłumaczenie: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data wydania: 2015-11-30

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – polski zwiastun