Im dalej w las tym zabawniej! Robert Redford i Nick Nolte wyruszają na Piknik z niedźwiedziami. Doskonałe aktorstwo, inteligentny humor i moc wzruszeń, a w tle najpiękniejsze krajobrazy Ameryki. Filmowa gratka dla miłośników obrazów „Dzika droga”, „Prosta historia” i… „Last Vegas”.

Laureaci Oscarów – Robert Redford, Emma Thompson, Mary Steenburgen – oraz wyróżniony Złotym Globem, trzykrotny zdobywca nominacji do Nagrody Akademii – Nick Nolte, w najnowszej komedii twórców „Małej Miss” i „Kobiety pragną bardziej”. Wszyscy razem na planie filmu Piknik z niedźwiedziami stanowią gwarancję doskonałego aktorstwa, inteligentnego humoru i mocy szlachetnych wzruszeń.

Sławny pisarz, Bill Bryson (Robert Redford), ani myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie (Emma Thompson) postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć na piechotę Szlak Appalachów – liczącą 2200 mil, malowniczą trasę łączącą stany Georgia i Maine. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, Bryson zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela Katza (Nick Nolte), notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo „przygoda” ma zgoła odmienne znaczenie. A im dalej w las, tym robi się zabawniej!

– Kiedy Redford przeczytał książkę, natychmiast się w niej zakochał. Wykupił prawa od Billa Brysona i zlecił pisanie scenariusza. W rolach głównych planował obsadzić siebie i Paula Newmana. W międzyczasie jednak Newman zmarł, więc projekt powędrował na półkę – Bob zdradził mi później, że nie wyobrażał sobie robić tego z kimkolwiek innym niż ze swoim starym druhem Newmanem. Zmienił zdanie w 2012 roku, kiedy to wyreżyserował „Regułę milczenia”, obsadzając Nicka Nolte’ego na dalszym planie. Co ciekawe, Bob i Nick praktycznie się wcześniej nie znali, a tu nagle okazało się, że wspaniale się dogadują. Bob wyciągnął więc z szuflady „Piknik z niedźwiedziami”, po czym stwierdził, że Nolte będzie idealnym Stephenem Katzem. – mówi o filmie „Piknik z niedźwiedziami” reżyser Ken Kwapis

„Miło spędzony czas. Nie przestaniecie się śmiać”. The Hollywood Reporter
„Równocześnie śmieszny i głęboko poruszający”. Acces Hollywood
„Najlepsza ‘kumplowska komedia’ od lat. Redford i Nolte idealnie uchwycili, czym jest prawdziwa przyjaźń”. Aarp.org
„Coś dla każdego – śmiech, miłość i emocje”. Entertainment Tonight

Piknik z niedźwiedziami / A Walk in the Woods

Gatunek: komedia
Produkcja: USA, 2015
Reżyseria: Ken Kwapis („Kobiety pragną bardziej”, „Na ratunek wielorybom”, „Stowarzyszenie wędrujących jeansów”, serial „Ostry dyżur”)
Scenariusz: Michael Arndt („Mała Miss”, „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”, „Niepamięć”, „Toy Story 3”), Bill Holderman
Obsada: Robert Redford („Zawód: Szpieg”, „Żądło”, „Pożegnanie z Afryką”, „Niewygodna prawda”), Emma Thomson („To właśnie miłość”, „W imię ojca”, „Rozważna i romantyczna”, „Junior”), Nick Nolte („Przylądek strachu”, „Książę przypływów”, „Wojownik”, „Jaja w tropikach”), Mary Steenburgen („Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Last Vegas”, „Melvin i Howard”), Nick Offerman („22 Jump Street”, „Millerowie”, „Królowie lata”), Linds Edwards („Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2”, „Aż po grób”, „Bracia Oodie”)

W kinach od 17 czerwca 2016 r.

Piknik z niedźwiedziami